Marcus Smart és Derrick White megerősíti a Boston hátvédjét a 6. meccsen

Szezonjukkal a vonalon a Boston Celtics elhárította a kiesést péntek este, legyőzve a Milwaukee Bucks 108-95. A játék története Jayson Tatum elektromos 46 pontos teljesítménye volt. Akkor találta el a nagyot, amikor az a legfontosabb volt. Ami azonban a radar alá került, az a csapat két kombinált gárdájának, Marcus Smartnak és Derrick White-nak a két remek teljesítménye volt.

A Boston kezdőcsapata a 6. meccsen a pálya mindkét végén megcsinálta. A Boston drive-and-kick támadása rengeteget talált benne az első negyedben, és nem habozott megtéríteni a Milwaukee védelmét. 14 első negyed pontot ejtett az éjszakai 21 pontos teljesítmény felé.

A meccs utáni indulásáról kérdezték. Smart azt mondta, tudta, hogy meg kell adnia az alaphangot. Ahogy „Amerika Dunkinon fut”, a Celtics Smarton fut. Ő és csapattársai is tudják, hogy:

Úgy megyünk, ahogy én. Én vagyok ennek a csapatnak a lelke és lelke. A csapattársaim mindig ezt mondják nekem. És tudod, én igyekszem az lenni nekik. Az energia, amit hozok, ragályos, és ezt tudom, és minden meccsen igyekszem magammal vinni.

Egy srác számára, aki nem ismert a hárompontos lövéseiről, pontosan ezt biztosította a Celticsnek a 6. meccsen. 5/9-et lőtt távolról, ebből négyen egyedül az első negyedben jöttek. De Smart befolyása nem csak a támadó végén volt érezhető.

Az év védekező játékosa a szokásosnál jobban védi a kétszeres MVP-t, Giannis Antetokounmpót. A méretkülönbség ellenére Smart tartotta magát, és jobban megmérkőzött Antetokounmpo ellen, mint bármelyik Celtic. A görög Freak így is 44 pontot dobott, de ez nem volt elég a győzelemhez.

Arra a kérdésre, hogy a játékterv előírja-e Antetokounmpo őrzését, Smart azt válaszolta, hogy nem. Megjegyezte, hogy a Celtics terve az, hogy egyszerűen megnehezítsék Antetokounmpo életét, amikor csak övé a labda.

A játékterv az volt, hogy aki rajta van, csak tegyük olyan keményre, amennyire csak tudjuk. Néhányszor találkoztam vele, és megpróbáltam a tőlem telhető legjobbat kihozni. A haver egy vadállat. Hét láb plusz és hét plusz szárnyfesztávolság, és megteszi azokat a hosszú lépéseket. Ez kemény. Szóval, tudod, mi csak a lehető legkeményebbé akarjuk tenni, függetlenül attól, hogy ki volt rajta.

Smart az 5. játék démonaival küzdött, miközben pénteken besétált a Fiserv Forumba. Bár nem ő volt az egyetlen oka a Boston összeomlásának a meccs végén, a verseny utolsó pillanataiban elért két labda az elmúlt két napban beszélt a városról. A meccs utáni interjú során Smart elárulta, mennyire kísértette őt az 5. játék vége. Bevallotta, hogy ennek eredménye volt néhány álmatlan éjszaka:

Csak azt mondom, hogy a meccs óta ez lesz az első éjszaka, amikor alszom egy kicsit. Még nem aludtam. A meccs után azonnal visszamentem az edzőterembe. Csak rendbe jött az eszem, és megpróbáltam mindent megtenni, amire felkészülni tudok. Győződjön meg róla, hogy mi és jómagam visszapattanunk.

A 6. játszmában nyújtott teljesítményével nyugodtan kijelenthetjük, hogy Smart többet, mint kárpótolt az 5. játékban nyújtott bukásért. A második helyen végzett a csapatban a gólgyártásban, a Celticst vezetett hét gólpasszban, és remekül védekezett a liga egyik állomásán.

De miközben Smart hármast szögezett és tízcenteseket osztogatott, White beleszállt a festékbe, és elvégezte a piszkos munkát. White lövésszámai (3-9 a mezőnyből, 1-5 az ív mögül) nem árulják el teljes történetét arról, hogy milyen hatással volt Bostonra a pálya mindkét végén.

A meccs után Al Horford utolérte Abby Chint, az NBC Sports Boston-tól, és megdicsérte White-ot az erőfeszítéseiért, és egyszerűen azt mondta: „Ő győztes”:

Nyerőjátékok. Derrick, ő a győztes. Tudja, hogyan kell játszani. Megpróbál helyesen játszani. Nagyon örülök neki, ahogy ma este játszott. Ott lógott, és színdarabokat készített nekünk a szakaszon.

Fehér öt lepattanóval zárta az estét, ebből kettő a labda támadóoldalán érkezett. Az ötös talán nem hangzik, de White tábláinak időzítése volt a fontos. Közülük hárman a játék utolsó három percében jöttek.

A támadóvégen White képes volt arra, amit kevés más Celtics tudott – bejutni a festékbe. A Milwaukee védelmet úgy tervezték, hogy megakadályozza a könnyű megjelenést a festékben. Miközben nem tudott a peremig eljutni, White azon képessége, hogy behatolt a védelem fogai közé, könnyű megjelenést hozott mások számára.

Ezen a darabon White-nak sikerül elérnie George Hillt, ami arra kényszeríti Milwaukee védelmét, hogy összeomoljon. Ennek eredményeként a Smart tárva-nyitva egy egyszerű három.

White hozzájárulása a defensive endhez ugyanolyan fontos volt. Veszélyt jelentett a határon, és még az átmenetben lévő Antetokounmpót is sikerült megtámadnia.

Mind a Smart, mind a White nagyot dobott, amikor a legfontosabb volt a Celtics számára. Támadást játszottak, összetörték a deszkákat, és még egy hét lábos buldózerrel szemben is helyt álltak. Most minden a 7. játékról szól.

A Boston szezonja ismét a pályán lesz ezen a vasárnapon, de ezúttal a TD Gardenben lesz. A 7. játék 15:30-kor kezdődik az ABC-n.